Poznaj naświetlacze LED marki Philips.

Poznaj naświetlacze LED marki Philips do aplikacji standardowych, w których potrzebne jest szybkie, skuteczne i przystępne cenowo rozwiązanie.

Jedną z najszybciej rozwijających się kategorii oświetlenia zewnętrznego są naświetlacze LED. Zapotrzebowanie na ten asortyment wiąże się przede wszystkim z rozwojem cywilizacyjnym rozumianym jako podnoszenie standardu życia oraz zmiana nawyków konsumentów, która wiąże się m.in. z częstszym podejmowaniem aktywności na zewnątrz, także po zmroku. Wachlarz zastosowań tych uniwersalnych opraw jest zatem bardzo szeroki – od prywatnych terenów mieszkalnych przez tereny wokół budynków, a na boiskach i parkingach skończywszy.

W tym artykule skupimy się na naświetlaczach LED do standardowych aplikacji, w których liczy się proste, szybkie, skuteczne i przystępne cenowo rozwiązanie. W odpowiedzi na te potrzeby firma Signify opracowała rodzinę naświetlaczy LED Ledinaire Floodlight, które w obecnej odsłonie prezentuje już w generacji 3.

Ledinaire Floodlight generacji 3. obejmuje 2 formaty opraw:

  • mniejsze, oznaczane symbolem BVP164, obejmują moce od 10 do 70 W,
  • większe, oznaczane symbolem BVP165, obejmują moce od 100 do 200 W.

Zacznijmy od mniejszego formatu opraw, których używamy przede wszystkim na prywatnych terenach mieszkalnych oraz jako doświetlenie stref komunikacyjnych czy terenów wokół budynków.

W rozmiarze BVP164 oferujemy 4 moce: 10, 20, 50 i 70 W. Każda z mocy jest dostępna w 2 opcjach barwy światła: neutralna biel 4000 K lub ciepła biel 3000 K. Obie wersje mają bardzo dobry jak na oświetlenie zewnętrzne ogólny wskaźnik oddawania barw powyżej 80. Dodatkowo każda z mocy jest dostępna w wersji standardowej on/off, jak i z czujnikiem ruchu. Stosujemy czujniki ruchu PIR, które przy pomocy 3 przycisków pozwalają regulować zakres detekcji ruchu, czułość wykrywania obiektów i czas podtrzymania świecenia oprawy po wykryciu ruchu. Wersje z czujnikiem ruchu mają w opisie skrót MDU pochodzący od angielskiego skrótu „Motion Detection Unit”. Oprawa BVP164 wyposażona jest w układ optyczny o szerokim symetrycznym rozsyle strumienia świetlnego, zawierającym się w kącie 100o. Największa z mocy, czyli 70 W, występuje też w opcji z asymetrycznym rozsyłem strumienia świetlnego.

W większym formacie BVP165 oferujemy 3 moce: 100, 150 i 200 W. Każda z mocy jest dostępna w 2 opcjach barwy światła: neutralna biel 4000 K lub ciepła biel 3000 K. Dodatkowo możemy wybierać między rozsyłem symetrycznym i asymetrycznym. Duże moce posiadają także wzmocnioną ochronę przeciwprzepięciową na poziomie 4 kV, co jest niezbędne z uwagi na montaż tych opraw w sieciach zewnętrznych wyjątkowo narażonych na negatywne skutki przepięć. Formatu BVP165 użyjemy najczęściej do oświetlania parkingów, boisk sportowych czy terenów przemysłowych.

Z innych istotnych cech rodziny Ledinaire Floodlight generacji 3. marki PHILIPS na uwagę zasługują:

  • wysoka skuteczność świetlna na poziomie 120 lm/W, co w tej klasie produktów jest bardzo dobrym osiągnięciem i udowadnia energooszczędność tych rozwiązań,
  • bardzo dobra trwałość użytkowa na poziomie 50 000 h,
  • fabryczne wyposażenie w kabel połączeniowy,
  • wysoki stopień szczelności IP65,
  • wysoka odporność na uderzenie IK07 dla formatu BVP164 i IK08 dla formatu BVP165,
  • wysoki współczynnik mocy powyżej 0,9,
  • wykonanie z materiałów przetwarzalnych takich, jak aluminium i szkło,
  • uniwersalny uchwyt montażowy, który można obracać dowolnie wokół oprawy.

 

Autor: Marcin Bocheński

CEE North Product Marketeer Professional Outdoor, Signify