O nas

Hurtownia Elkond działa na rynku od 1991 roku i jest jedną z największych Hurtowni Elektrotechnicznych w Regionie Podlaskim. Główna siedziba firmy mieści się w Białymstoku przy ul. Handlowej 6C,  drugi punkt sprzedaży znajduje się na ulicy Towarowej 1, także w Białymstoku. Firma Elkond należy do Grupy El-plus.

Hurtownia Elkond obszarem swojej działalności obejmuje całą Polskę oraz kraje sąsiedzkie – Litwę, Białoruś oraz Ukrainę. Klientami są wykonawcy instalacji elektrycznych, przedsiębiorstwa, zakłady produkcyjne, hurtownie, sklepy, organy administracji państwowej i samorządowej oraz odbiorcy detaliczni.

W magazynach w bieżącej sprzedaży znajduje  się ok 45 000 pozycji materiałów elektrotechnicznych, począwszy od kabli i przewodów, poprzez aparaturę modułową, obudowy i rozdzielnice, osprzęt energetyczny, automatykę, osprzęt teleinformatyczny, słupy, oprawy oświetleniowe i źródła światła, a kończąc  na narzędziach i różnego typu urządzeniach pomiarowych.

We współpracy z dostawcami organizowane są tzw. dni otwarte w Hurtowni, Prezentacje, szkolenia produktowe dedykowane pracownikom hurtowi oraz klientom.

Hurtownia Elkond dysponuje własną flotą samochodową dostosowaną do różnorodnego tonażu i gabarytów dostaw, co pozwala na przewożenie towarów od małych, drobnych  do ładunków o wadze nawet do 18 ton. To w rezultacie daje wysoką elastyczność i niezależność oraz możliwość dopasowania się do indywidulanych  potrzeb klienta.

Oprócz sprzedaży hurtowej i detalicznej prowadzimy specjalistyczne szkolenia, przygotowujemy projekty i wyceny, a także na życzenie klienta służymy fachową pomocą i doradztwem technicznym.