vega – nowe rozdzielnice do instalacji mieszkaniowych

Wszechstronność i wygodny montaż.

Rozdzielnice vega zostały zaprojektowane w wersji natynkowej. Posiadają stałą szerokość pozwalającą na zabudowę 18 modułów w jednym rzędzie. Możliwość zamontowania maksymalnie 72 modułów w 4 rzędach pozwala na komfortowe projektowanie i dostosowanie instalacji domowej do potrzeb użytkowników w większości obiektów tego typu. W wersjach 3 i 4 rzędowych istnieje możliwość użycia aparatów o prądzie znamionowym 125A.

Rozdzielnice vega przygotowane są do montażu z kanałami kablowymi serii LF dzięki czemu otrzymujemy produkt przygotowany do podłączenia funkcjonalnej instalacji w budownictwie mieszkaniowym.

vega
Konstrukcja rozdzielnic została dopracowana pod kątem wygody montażu na ścianie (unikalny system poziomowania), odciążenia zacisków aparatów przez uchwyty do kabli wewnątrz rozdzielnicy, możliwości szybkiego montażu całego rusztu (szyny wraz z wspornikami) oraz pojedynczych szyn aparatowych. Te i wiele innych cech spotkały się z pozytywnym odbiorem wśród instalatorów.
Dodatkowym atutem jest możliwość łączenia pojedynczych rozdzielnic w zestawy pionowe i poziome, co z kolei ułatwia realizację instalacji elektrycznych łącznie z częścią teletechniczną.
Zmiany konstrukcyjne w nowych rozdzielnicach vega objęły również sposób organizacji przestrzeni wewnętrznej , co znacznie ułatwiło poprawne prowadzenie przewodów. Wśród akcesoriów można znaleźć, przygotowane specjalnie, kanały grzebieniowe pionowe i poziome.
vega

Funkcjonalność i nowoczesne wzornictwo.

Odważne zmiany wprowadzone w wyglądzie doskonale komponują się z najnowszymi trendami wyposażenia wnętrz. Dwa rodzaje drzwi – transparentne lub białe, nowe zamknięcia, zmieniony kształt bryły, to widoczne zalety nowych rozdzielnic vega.

Niewątpliwym atutem jest także zmieniona konstrukcja zawiasów, która umożliwia instalację rozdzielnic w narożnikach pomieszczeń, zapewniając jednocześnie bezkolizyjne otwieranie drzwiczek rozdzielnicy. Na drzwiach rozdzielnicy można tez w łatwy i bezinwazyjny sposób zamontować uchwyt na dokumentację.

vega
Konstrukcja rozdzielnicy vega została zaprojektowana i przetestowana tak, aby spełnić wymogi normy PN-EN 61439-3, która określa cechy rozdzielnic przygotowanych do obsługi przez osoby postronne. W ten sposób, poza aspektami estetycznymi, produkty firmy Hager zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom na najwyższym poziomie.
vega

Podstawowe parametry:

  • zgodność z normami : PN-EN 61439-3, PN-EN 60 670-24,
  • stopień szczelności : IP40 (z drzwiczkami),
  • stopień odporności na uderzenia : IK07,
  • klasa izolacji : II,
  • ilość modułów: od 18 do 72.